هر آنچه درباره سئو وب سایت باید بدانید

سئو (SEO ) چیست؟

بسیاری ازمدیران نمی دانند سئو (SEO ) چیست اما وقتی برای طراحی سایت تماس می گیرند و می پرسند که چگونه سایت آنها می تواند در صفحه اصلی گوگل قرار بگیرد؟ منظورشان همان سئو (SEO ) است.

سئو SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization به معنی بهینه سازی برای موتور های جست و جو است. و همان طور که از نام آن مشخص است ، ما در سئوی سایت ها عملکرد و کارکرد آن ها را بر اساس استاندارد های موتور های جست و جو بهبود می بخشیم.

در واقع سئو مجموعه کار هایی است که ما برای بهبود عملکرد سایتمان باید انجام بدهیم که برای بهبود سئوی سایت ها اصول زیادی وجود دارد. سئو فرآيند ساده‌اي نيست که به راحتي پياده‌سازي شود زيرامستلزم دانش زياد، علم پيش زمينه‌اي و صبر است و نکته مهم دیگر در این زمینه این است که موتور‌هاي جستجو با تغيير مداوم الگوريتم‌هاي رتبه‌بندي خود غير قابل پيش‌بيني هستند؛ بنابراين وظيفه مهندسين سئو بروز نگه داشتن اطلاعات خود در اين زمينه است.

الگوريتم رتبه‌بندي گوگل داراي بيش از 200 معيار جهت رتبه‌بندي يک سايت است. از اين رو مهندسين سئو مي‌بايست مهم‌ترين اين معيار‌ها را جهت پياده‌سازي موفق سئو بدانند . اين فرآيند به بيان مهمترين عوامل مرتبط صفحه و افزايش اهميت آن در صفحه نتايج جستجو، مي‌پردازد. علم بهینه سازی موتور جستجو در مورد روشهای فنی مثل عنوان صفحه مناسب، تگ ها و متا تگ ها، کلمات کلیدی و عبارات کلیدی و توضیحات مناسب سایت و کلاً محتوایی که موتورهای جستجو دوست دارند، مطالعه می کند. یکی از کارهایی که متخصصان طراحی سایت انجام می دهند بهینه سازی موتورهای جستجو و پیگیری تمام تغییرات عملکرد داخل موتورهای جستجو است. بنابراین آنها میتوانند صفحات وب را بر طبق تغییرات بوجود آمده بهینه سازی کنند. به علاوه آنها همراه با تغییرات موتورهای جستجوی مختلف خود را تابع این موتورها قرار می دهند. .

داشتن سئو (SEO ) به چه کسانی توصیه می شود؟

هدف نهایی یک وب سایت جلب مخاطبان و کاربران اینترنتی می باشد و سئو (SEO ) در این هدف به شما کمک خواهد کرد. اگر شرکت شما نظر به ساخت یک وب سایت جدید و یا به روز کردن وب سایت قدیمی خود دارد باید توجه داشته باشید که برای پیشرفت باید اول سئو SEO را در الویت قرار دهید و بعد از این اقدام میبینید که چقدر روند فروش شما سیر رو به رشدی پیدا می کند.


/ 0 نظر / 168 بازدید